HALSBAND samt ARMBAND i 18 karat gulguld med bergskristall, Guldvaruhuset, 1950-tal, Stockholm.

244660. HALSBAND samt ARMBAND i 18 karat gulguld med bergskristall, Guldvaruhuset, 1950-tal, Stockholm.

Armband i 18 karat gulguld, geometrisk dekor med bergskristall. Stämplad: GVH, 18 K, Stockholm, Kattfot, C9. (1953) Längd 20 cm. Vikt 15 gram. Stor sten 9x9 mm.
Halsband i 18 karat gulguld, geometrisk dekor med bergskristall. Stämplad: GVH, Stockholm, Kattfot, 18K, A9. (1951). Längd 42 cm. Vikt 14 gram.

Total vikt 29 gram.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Total vikt 29 gram.

Bruksskick.

Antal besök: 1 190