Scan-Atlas & Silkeborg Möbelfabrik, längd 112, bredd 54, höjd 79 cm.
Funktion ej testad, 2 hyllhakar saknas, ett låsbeslag saknas, bruksslitage samt smärre fanerskador.
Nycklar saknas.