Djupa tallrikar, 4 st, "Tim", Rörstrand. Mattallrikar, 5 st, "Neon", Rörstrand. Skålar, 3 st, "Rubin", Gefle. Vas, Rörstrand, höjd ca. 23 cm.
Bruksslitage. En djup tallrik med mindre spricka. Mattallrik med nagg.