YTTERFODER, flintgods, Josef Ekberg, Gustafsberg, sign. och daterad 1907.

244256. YTTERFODER, flintgods, Josef Ekberg, Gustafsberg, sign. och daterad 1907.

Grönglaserad med stiliserad växtdekor.
Höjd 24,5 cm.
Diameter 24 cm.

Krackelerad, bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 24,5 cm.
Diameter 24 cm.

Krackelerad, bruksslitage.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 630