VAS samt FAT, majolika, Gustavsberg, 1800-talets slut.

24404. VAS samt FAT, majolika, Gustavsberg, 1800-talets slut.

Vas med dekor av fiskar, höjd 24,5 cm.
Fat i form av mussla, längd 32 cm.

Slitage. Vas med naggar samt glasyrdefekter från tillverkning.
Musselfat med lagning, krackelyrer, hårspricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 942