AXEL PETERSSON DÖDERHULTARN. Skulptur, snidat trä. Gumma ur auktionsgrupp, otydligt stämpelsignerad.

243925. AXEL PETERSSON DÖDERHULTARN. Skulptur, snidat trä. Gumma ur auktionsgrupp, otydligt stämpelsignerad.

Gumman stämpelsignerad med den enradiga linoleumstämpeln "Axel Petersson" som han använde i sin tidiga produktion.
Höjd 24,5 cm.

Åldersslitage, kaffepanna saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 24,5 cm.

Antal besök: 3 420