GUSTAV WACHTMEISTER. Utnämning av Gustaf Adolph Winblad till sergant, signerad med sigill och underskrift, daterad 1807.

243709. GUSTAV WACHTMEISTER. Utnämning av Gustaf Adolph Winblad till sergant, signerad med sigill och underskrift, daterad 1807.

Utnämning av Gustaf Adolph Winblad till sergant vid Nyköpings Compani Kung Södemanlands Regemente. Dokumentet är även vattenstämplat.

Gulnade blad, sigillmärkning med sprickor, bladen har spår efter att ha varit vikta samt texten är ej läst i sin helhet.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 770