GUSTAV III. Utnämning av Carl Gustav Wijnblad till premier adjutant, signerad med underskrift, 1700-talets andra hälft.

243708. GUSTAV III. Utnämning av Carl Gustav Wijnblad till premier adjutant, signerad med underskrift, 1700-talets andra hälft.

Dokument med Gustav III underskrift, kontrasignerad av Carl Carlskiöld, bladet är även vattenstämplat.

Gulnade blad, bladen har spår efter att ha varit vikta
Texten är ej läst i sin helhet.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 768