243707. ADOLF FREDRIK. Utnämning av Carl Vinblad till överjägarmästare, signerad, 1764.
Dokument med Adolf Fredriks underskrift samt daterat, bladet är även vattenstämplat.
Gulnade blad, bladen har spår efter att ha varit vikta
Texten är ej läst i sin helhet.