243616. ÅRSKLOCKOR, 16 st, emalj, Studio Steinböck, Österrike.
Dubbel uppsättning årsklockor med emaljmåleri. Mässingshandtag. Årgångar 1975 - 1982.
Bruksslitage. På en årsklocka 1975 saknas pingla samt nagg vid handtag. Medföljer en originalförpackning.