PARTI YSTAD METALL, 4 delar, Bl.a "Liljan" Ivar Ålenius Björk, Ishink, Gunnar Ander.

243345. PARTI YSTAD METALL, 4 delar, Bl.a "Liljan" Ivar Ålenius Björk, Ishink, Gunnar Ander.

Ishink i koppar, mässing samt basthandtag. Gunnar Ander, Ystad-Metall. Höjd 14 cm. Diameter 10,5 cm. Märkt GA Ystad-Metall Made in Sweden.
Ljusstake "Liljan", Ivar Ålenius Björk, Höjd 12,5 cm. Längd 22 cm. Märkt IÅB Ystad-Metall Made in Sweden.
Ljusstake. Höjd 14 cm. Märkt Ystad-Metall Made in Sweden.
Kandelaber till 7 små ljus. Svartlackerad metall och koppar, Gunnar Ander. Höjd 14,5 cm. Längd 27 cm. Ej märkt.

"Liljan" med kraftigt slitage, anlupen, repor.
Ljusstake med kraftigt slitage, anlupen, repor.
Kandelaber ej märkt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Kandelaber ej märkt.

Antal besök: 1 440