PARTI KERAMIK, 6 delar, Bl.a Mari Simmulsson, Upsala Ekeby.

243319. PARTI KERAMIK, 6 delar, Bl.a Mari Simmulsson, Upsala Ekeby.

1 st kanna. Grön och vit glasyr. Höjd 15 cm. Mari Simmulsson, Upsala Ekeby. Märkt UE Sweden 431306, 01 ms.
1 st vas. Röd och grön glasyr. Höjd 14 cm.
1 st bordslampa. Vit glasyr. Laholms keramik. Höjd 16 cm. Märkt Laholm made in Sweden BM 1956.
1 st vas. Dekor av kvinnoansikte. Laholms keramik. Höjd 11 cm. Märkt Laholm made in Sweden.
1 st vitpeppar burk. Blå/vit. Laholms keramik. Höjd 9,5 cm. Märkt Laholm made in Sweden.
1 st fat. Dekor av blomstervas. Laholms keramik. Längd 12,5 cm. Märkt Laholm made in Sweden.

Bordslampa med nagg på fotringen.
Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksskick.

Antal besök: 1 765