SPEGEL MED KONSOLBORD, senempir, 1800-taltets mitt.

24275. SPEGEL MED KONSOLBORD, senempir, 1800-taltets mitt.

Förgylld och bronserad. Tredelat antikt glas. Dekor med akantusblad och blommor. Marmorerad träskiva på konsolbordet. Bredd 108 cm, total höjd med konsolbord 287 cm.

Senare förgyllning samt slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 084