BORD samt SOFFA, nyrenässans, 1800/1900-tal.

242686. BORD samt SOFFA, nyrenässans, 1800/1900-tal.

Ek med klädsel i läder. Fornnordisk reliefdekor. Bord, längd 128, bredd 129, höjd 78cm. Soffa, längd 150, djup 60, höjd 110cm.

Proveniens Upperuds herrgård.

Bruksslitage. Mindre fläckar. Repor på läder.

Gör en kostnadsfri värdering!

Proveniens Upperuds herrgård.

Antal besök: 912