SYBORD, nyrenässans, ca 1900 samt SPELBORD, gustaviansk stil, 1900-tal.

24264. SYBORD, nyrenässans, ca 1900 samt SPELBORD, gustaviansk stil, 1900-tal.

Sybord fanerat med valnöt. Nyckel saknas. Längd 59, bredd 39, höjd 73 cm.
Spelbord fanerat med mahogny. Filterklädd utfällbar skiva. Utfällt 95 x 80 cm.

Slitage och repor. Filtskiva med skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 639