Ek, rak form med snedklaff, inredning med hyllor och smålådor, 4 lådor. (Proveniens från 1800-talet medföljer). Höjd 100, bredd 112, djup 56 cm.
Skador på klaff, restaurerad.
Skador på klaff, restaurerad.