SKRIVBYRÅ, Sverige, senbarock, 1700-tal.

24243. SKRIVBYRÅ, Sverige, senbarock, 1700-tal.

Ek, rak form med snedklaff, inredning med hyllor och smålådor, 4 lådor. (Proveniens från 1800-talet medföljer). Höjd 100, bredd 112, djup 56 cm.

Skador på klaff, restaurerad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Skador på klaff, restaurerad.

Antal besök: 4 856