TAKKRONA, smide, 6-armad, 1900-tal.

242404. TAKKRONA, smide, 6-armad, 1900-tal.

Möjligen Erik Höglund, Boda. 6 ljusarmar samt 6 prismor i glas. Diameter: 45, höjd på krona utan kedja: 40 cm.

Åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Åldersslitage.

Antal besök: 2 645