2422354. AIMPOINT 5000 mag dot, 1990-talet.
Ett svensktillverkat sikte av märket Aimpoint 5000 mag dot tillverkat mellan 1991-1998 använt bl.a av amerikanska specialförband såsom Navy Seals och Delta Force.
Längd ca 14 cm, bredd ca 5 cm.
Försett med vapenfästen.
Begagnat bruksslitage, ej funktionstestat, ingen funktionsgaranti lämnas.
Försett med vapenfästen.