SVEN PALMQVIST. Glasföremål, 3 stycken, Orrefors, en del signerad.

241875. SVEN PALMQVIST. Glasföremål, 3 stycken, Orrefors, en del signerad.

Vas, signerad Orrefors, höjd 31 cm.
Skål, signerad Orrefors PU, längd 24 cm.
Skål, längd 9,7 cm.

Bruksslitage.
Repor i botten.
Små nagg på bottenringarna.

Sven Palmqvist (1906–1984)

Gör en kostnadsfri värdering!

Skål, längd 9,7 cm.

Bruksslitage.
Repor i botten.
Små nagg på bottenringarna.

Sven Palmqvist (1906–1984)

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 568