SERVISDELAR, porslin, "Fasan", Old Gustavsberg, 1900-tal.

241724. SERVISDELAR, porslin, "Fasan", Old Gustavsberg, 1900-tal.

7 assietter, diameter 20,5 cm
5 djupa tallrikar, diameter ca 23,5 cm
4 tallrikar, diameter ca 23 cm
2 serveringsfat, längd ca 22,5 cm
1 serveringsskål, längd ca 26,5 cm
1 såssnipa, längd ca 16 cm
1 st kaffekopp med fat
1 mjölkkanna.

Slitage, nagg, enstaka avslag. 1 tefat samt 1 kaffekopp medföljer.

Gör en kostnadsfri värdering!

7 assietter, diameter 20,5 cm
1 såssnipa, längd ca 16 cm
1 st kaffekopp med fat
1 mjölkkanna.

Antal besök: 1 141