BORDSLAMPOR i stengods, ett par, Heinz Preissler, Alingsås-Keramik. 1970-tal.

241655. BORDSLAMPOR i stengods, ett par, Heinz Preissler, Alingsås-Keramik. 1970-tal.

Bordslampor med dekor av utskurna löv. Glasyr i tonad orange/röd.
Höjd 45 cm.
Diameter 14 cm.
Märkt Handgjord Alingsås-Keramik 701 HeinzP.

El ej funktionstestad.
Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 45 cm.
Diameter 14 cm.

El ej funktionstestad.
Bruksskick.

Antal besök: 1 394