FIGURINER i porslin, 6 st, bl a Carl Scheidig, Gräfenthal, Thüringen, Tyskland.

241409. FIGURINER i porslin, 6 st, bl a Carl Scheidig, Gräfenthal, Thüringen, Tyskland.

1 sående man, höjd 25 cm, stämplad för Carl Scheidig porslinsfabrik,
1 man med stränginstrument, höjd 17 cm, stämplad
1 kvinna med urna, höjd 26 cm
1 pojke med hund, höjd 14 cm
1 flicka med höns, höjd 14 cm
1 kvinna med kärve, höjd 21 cm.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 kvinna med urna, höjd 26 cm
1 pojke med hund, höjd 14 cm
1 flicka med höns, höjd 14 cm

Bruksskick.

Antal besök: 3 985