SVÄRD, Japan.

SVÄRD, Japan.
240954. SVÄRD, Japan.

Tillverkningsår: 1600/1700-tal
Konstperiod: Edo (1603–1867)
Svärdsperiod: Shinto (1596-1781)
Total bladlängd: 54,0 cm.

Bruksslitage. Signerad: 近江守高木住助直.

Gör en kostnadsfri värdering!
240954. SVÄRD, Japan.

Konstperiod: Edo (1603–1867)
Total bladlängd: 54,0 cm.

Antal besök: 3 493