240744. KAFFESERVIS, Rörstrand + SKÅL, Sylvia Leuchovius + SKÅL PÅ FOT, Erik Höglund + KANNA och SKÅL, Meissen.
Kaffeservis, blå dekor, 10 koppar med fat + ett fat, Rörstrand.
Skål, Sylvia Leuchovius, Rörstrand, höjd 12, diam 19 cm.
Skål på fot, blått opakt glas, Erik Höglund, signerad, höjd 13,5, diam 12 cm.
Kanna, höjd 15 cm, skål, Meissen.
Slitage, servis med nagg och sprickor.