JÄRNSÄNG, Göteborgs jernsängsfabrik, 18/1900-tal.

240310. JÄRNSÄNG, Göteborgs jernsängsfabrik, 18/1900-tal.

Svartlackerat järn med mässingsknoppar. Ettikett-märkt Göteborgs jernsängsfabrik Elander & Co. Längd 109, utdragen 195 cm. Bredd ca 73 cm.

Knopp lös, defekter och slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 119