INRO, Japan 1900-tal.

INRO, Japan 1900-tal.
240016. INRO, Japan 1900-tal.

Trä med lackarbete. Dekor av landskap och barrträd. Med himo av gult silke, ojime av agat samt netsuke av skulpterat trä. I etui av trä med lackarbete i svart. Längd 8-18 cm.

Smärre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!
240016. INRO, Japan 1900-tal.

Smärre bruksslitage.

Antal besök: 1 837