BÖCKER, 11 st. Carl J G Snoilsky samt Erik Axel Karlfeldt, 1900-talets första hälft.

239973. BÖCKER, 11 st. Carl J G Snoilsky samt Erik Axel Karlfeldt, 1900-talets första hälft.

Carl J G Snoilsky, Samlade dikter Vol 1 - 5, Hugo Gebers förlag, Stockholm, 1919.
Erik Axel Karlfeldt, Hösthörn, Fridolins Visor, Fridolins Lustgård, Vildmarks och Kärleksvisor, Flora och Pomona samt Flora och Bellona, Åhlen & Söners Förlag, Stockholm.

Ej genomgångna, bruksslitage på band.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 926