OLAF CARL WIEGHORST. Cowboy on horseback, blandteknik, Signerad.

239620. OLAF CARL WIEGHORST. Cowboy on horseback, blandteknik, Signerad.

17x23 cm

Olaf Carl Wieghorst (1899-1988)

Proveniens Svend Poulsen, San Pedro, USA

Representerad bl a Vita huset, Washington, USA, The Olaf Wieghorst Museum and Western Heritage Center in El Cajon, California, USA, National Museum of Wildlife Art, Jackson, Wyoming, USA, President Dwight D. Eisenhower, President Gerald R. Ford, President Ronald Reagan, filmskådespelaren John Wayne etc.

Gör en kostnadsfri värdering!

17x23 cm

Antal besök: 1 202