MATSERVIS, 57 delar, Rörstrand, 1900-talets andra hälft.

238970. MATSERVIS, 57 delar, Rörstrand, 1900-talets andra hälft.

Vit glasyr med guld-/ ljusblå/grå dekor.
12 mattallrikar.
12 djupa tallrikar.
12 förrättstallrikar.
12 assietter.
7 uppläggsfat/skålar
En tillbringare och en såsskål.

Visst slitage på dekor, någon smärre nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 mattallrikar.
12 djupa tallrikar.
12 förrättstallrikar.
12 assietter.
7 uppläggsfat/skålar

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 2 750