FAT samt SKÅL i stengods "Multipot" Signe Persson Melin, Boda Nova, 1970-tal.

238713. FAT samt SKÅL i stengods "Multipot" Signe Persson Melin, Boda Nova, 1970-tal.

Grön/beige glasyr.
Skålens höjd 13 cm, diameter 20,5 cm.
Fatets höjd 4 cm, diameter 31,5 cm.

Omärkta.
Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Grön/beige glasyr.

Omärkta.
Bruksskick.

Antal besök: 2 625