SKÅL i silver, kontrollmästare Christian F Heise, 1929, Danmark.

238691. SKÅL i silver, kontrollmästare Christian F Heise, 1929, Danmark.

Skål med konturerad och profilerad kanter, dekor av växter.
Höjd 2,5 cm.
Diameter 15,5 cm.
Stämplat: Tre torn, 835, S, CHF.
Vikt 129 gram.

Bruksskick.
Något flammig.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 2,5 cm.
Diameter 15,5 cm.
Vikt 129 gram.

Bruksskick.
Något flammig.

Antal besök: 873