SKÄNK, "Ambassadör", Carl Malmsten, Åfors Möbelfabrik, 1900-talets andra hälft.

238333. SKÄNK, "Ambassadör", Carl Malmsten, Åfors Möbelfabrik, 1900-talets andra hälft.

Fanerat i valnöt, luckor med bakomliggande hyllor, brännmärkt. Längd 170, bredd 44, höjd 86 cm.

Bruksslitage, repa på nedre högra hörnet.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 750