237861. PUNCHMUGGAR i silver, 8 st, Ceson Guldvaru AB, Göteborg, 1900-talets andra hälft.
Runda på fot. Hamrad dekor. Invändigt förgyllda.
Koppens diameter exkl handtag 6,5 cm.
Höjd 5 cm.
Märkta: CESON, Göteborg, Kattfot, S, 830, Olika årtal.
Vikt 242 gram.
3 st med gravyr.
Gravyr.
2 st med Derby Consolation 1997,
1 st med Svenskt Derby Trial 1999.