TELEFON, Charles Williams Jr. Boston, för The National Bell Telephone Co, USA, 1800-tal.

237756. TELEFON, Charles Williams Jr. Boston, för The National Bell Telephone Co, USA, 1800-tal.

Patenterad 16 april 1878. Märkt "Dec. 17 1878 12634".
För export.
Höjd 53 cm.

Slitage, smärre skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

För export.
Höjd 53 cm.

Slitage, smärre skador.

Antal besök: 4 887