Vikt 185 gram. Höjd ca 12 cm. 7,5x7,5 cm. Märkt: 830, MEMA, L, Kattfot, S, S10 (1992), Handmade, Löfman, 830. Gravyr: Svenskt Oaks 1993.
Gravyr: Svenskt Oaks 1993 Repor.