BÖCKER, 2 st, Astrid Lindgren 1:a upplagor, 1 signerad av författaren.
237639. BÖCKER, 2 st, Astrid Lindgren 1:a upplagor, 1 signerad av författaren.
Inbundna. "Nya hyss av Emil i Lönneberga" 1:a upplagan, Ljungföretagen Örebro 1966, Rabén & Sjögren, signerad "Till Martin. Hej! Astrid Lindgren". "Än lever Emil i Lönneberga" 1:a upplagan, Ljungföretagen, Örebro 1970 Rabén & Sjögren".
Något sneda ryggar. Ett par sidor i "Nya hyss..." något fläckade. Bruksslitage.