TOM LAWRANCE. 1800-talets engelska målare århundrade ”Hem Läsning Lektion”.

237433. TOM LAWRANCE. 1800-talets engelska målare århundrade ”Hem Läsning Lektion”.

Olja på kartong, nere till höger. Sig. Tom Lawrance, skildring av en liten flicka som sitter i det borgerliga köket, förhörd av sin mamma, farfar bredvid den. Mått 23.5 x 30.7 cm ram.

I gott skick.

Gör en kostnadsfri värdering!

I gott skick.

Auktionshaus Demessieur
Antal besök: 926