PALTSTOL, kombinerad stol/pall/bord, allmoge, 1800-tal.

236654. PALTSTOL, kombinerad stol/pall/bord, allmoge, 1800-tal.

Furu, betsad, fällbar stol till bord/pall. Genombruten rygg i form av hjärta. Höjd uppfälld 104 cm, nedfälld 52 cm.

Slitage, ranglig, ryggfästet löst.

Gör en kostnadsfri värdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 2 652