POTTSKÅP / SÄNGBORD med stenskiva, ett par, tidigt 1900-tal.

236543. POTTSKÅP / SÄNGBORD med stenskiva, ett par, tidigt 1900-tal.

Låda och skåp, vitmålade, svarvade detaljer samt dekorräfflor. Höjd 78, 37x37 samt 35x42 cm.

Slitage, färgbortfall, slagmärken, träknopp på låda av, medföljer, stenskivor något olika storlek.

Gör en kostnadsfri värdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 774