236543. POTTSKÅP / SÄNGBORD med stenskiva, ett par, tidigt 1900-tal.
Låda och skåp, vitmålade, svarvade detaljer samt dekorräfflor. Höjd 78, 37x37 samt 35x42 cm.
Slitage, färgbortfall, slagmärken, träknopp på låda av, medföljer, stenskivor något olika storlek.