236500. MATSERVIS, 57 delar, Kungliga Porslinsfabriken Tettau, Tyskland, 1900-tal.
Tallrikar, 11 st, diameter 25 cm.
Djupa tallrikar, 12 st, diameter 21 cm.
Tallrikar, 12 st, diameter 21 cm.
Assietter, 12 st, diameter 17 cm.
Skålar, 2 st, diameter 21 cm.
Uppläggningsfat, 6 st, 41-24 cm.
Kanna.
Såsskål.
Bruksslitage.