SPJUT, 2 ST SAMT KASTKNIV, Kongo omkring år 1900.

236445. SPJUT, 2 ST SAMT KASTKNIV, Kongo omkring år 1900.

Trä och stål. Spjuten med flätade baljor. Spjutens längd 197 resp. 190 cm, knivens längd 37 cm. Proveniens: Svensk officer verksam i Belgiska Kongo runt år 1900.

Smärre skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre skador.

Antal besök: 1 289