VÄRJA, Belgien omkring 1900.

236442. VÄRJA, Belgien omkring 1900.

Etsad klinga med dekor av Belgiens riksvapen. Fäste av förgylld mässing, kavel av horn. Total längd med balja 111 cm. Proveniens: Svensk officer verksam i Belgiska Kongo omkring år 1900.

Bruksslitage, rost.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage, rost.

Antal besök: 1 416