STOLAR i trä. 4 st, G10, Nesto Möbel AB, Nässjö, 1972 - 1992.

236193. STOLAR i trä. 4 st, G10, Nesto Möbel AB, Nässjö, 1972 - 1992.

Stolar med svarvade kopplade ben och genombruten ryggbricka
Rygghöjd 81 cm
Stämplad Nesto G10, made in Nässjö, Sweden
Nässjö Stolfabrik AB, 1870-1972, Nesto Möbel AB 1972–1992.

Bruksslitage, viss sprickblidning, fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Rygghöjd 81 cm

Antal besök: 5 963