TRÄDGÅRDSMÖBLEMANG i gjutjärn och trä, 4 delar, 1900-talets första hälft.
236130. TRÄDGÅRDSMÖBLEMANG i gjutjärn och trä, 4 delar, 1900-talets första hälft.
Hopfällbart möblemang med soffa med fyrribbad sits
Soffa, rygghöjd 85 cm, sitthöjd 49 cm, längd ca 125 cm
Bord, höjd 65 cm, längd 110 cm, bredd 72 cm
2 stolar, rygghöjd 88 cm.
Bruksslitage, repor, färgbortfall, sprickor
Soffa med mindre del rost på gavel och ryggribba med avslag och skador
Bord med en nit avbruten och en ribba med skadad kant.
2 stolar, rygghöjd 88 cm.