PARTI KERAMIK, 3 delar, bl a vaser, "Baca" Nils Thorsson, Royal Copenhagen, Alumia, 1964- och "Bahia", Carl Harry Stålhane, Rörstrand, 1950-tal.

235790. PARTI KERAMIK, 3 delar, bl a vaser, "Baca" Nils Thorsson, Royal Copenhagen, Alumia, 1964- och "Bahia", Carl Harry Stålhane, Rörstrand, 1950-tal.

1 vas, höjd 26 cm, stämplad "Bahia", Rörstrand
1 vas i fajans, höjd 13,5 cm, stämplad Royal Copenhagen, fajance
1 vas, höjd 15,5 cm, stämplad stenmassa, Rörstrand
Carl Harry Stålhane 1920 - 1990
Nils Thorsson 1898 - 1975.

Bruksskick
Rörstrandvas med tillverkningsdefekter mot foten.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nils Thorsson 1898 - 1975.

Bruksskick

Antal besök: 890