STOLAR och BORD, trä, 5+1 stycken, 1800-1900-tal.

235763. STOLAR och BORD, trä, 5+1 stycken, 1800-1900-tal.

4 stolar varav en utan stoppning, rygghöjd 91 cm.
Litet ovalt pelarbord, höjd 73 cm diameter 62 x 43 cm.
Munkstol, rygghöjd 87 cm.

Bruksslitage.
En stol utan stoppning.
Mindre fanérskador på bordets sarg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Munkstol, rygghöjd 87 cm.

Bruksslitage.
En stol utan stoppning.

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 801