235763. STOLAR och BORD, trä, 5+1 stycken, 1800-1900-tal.
4 stolar varav en utan stoppning, rygghöjd 91 cm.
Litet ovalt pelarbord, höjd 73 cm diameter 62 x 43 cm.
Munkstol, rygghöjd 87 cm.
Bruksslitage.
En stol utan stoppning.
Mindre fanérskador på bordets sarg.