235680. SKÅP, art deco, Gustav Vasa-skåp, 1940-tal.
Fanerat samt intarsiadekor med Gustav Vasa och drottning på övre dörrpar, nedre dörrluckor med Vasa-kärven. Inredd med hyllor samt lådor.
Höjd: 120, Bred;51, Längd:165 cm.