235629. SOFFA, samt fåtölj, Karl Johan, 1800-tal.
Soffa längd 185, bredd 75, rygghöjd 104, sitthöjd 46 cm
Fåtölj rygghöjd 92, sitthöjd 46 cm.
Bruksslitage, repor samt slagmärken. Bandet på högersidan av fåtöljen löst på vissa ställen. Stoppningen på fåtöljen i dåligt skick.