MATSERVIS, flintgods, 27 delar, "Hagtorn" Gustafsberg.

235624. MATSERVIS, flintgods, 27 delar, "Hagtorn" Gustafsberg.

9 mattallrikar, 9 djupa tallrikar, 6 uppläggningsfat, terrin, tillbringare samt såsskål.

2 djupa tallrikar samt ett litet uppläggningsfat med nagg, i övrigt bruksslitage med viss missfärgning, krackelering samt slitage på dekor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 811