235270. GEORGES JOUBIN. "La citée" Paris, Olja på duk, signerad G Joubin.
64x83 cm.
A tergo påskift:
G Joubin
22 vue Tourlaque
Paris (18)
"La citée" 14.
Motiv av Pont Neuf och floden Seine.
Georges Joubin (1888-1983).
Krackelerad.
Färgbortfall.
Mindre dukskada.