GEORGES JOUBIN. "La citée" Paris, Olja på duk, signerad G Joubin.

235270. GEORGES JOUBIN. "La citée" Paris, Olja på duk, signerad G Joubin.

64x83 cm.
A tergo påskift:
G Joubin
22 vue Tourlaque
Paris (18)
"La citée" 14.

Motiv av Pont Neuf och floden Seine.

Georges Joubin (1888-1983).

Krackelerad.
Färgbortfall.
Mindre dukskada.

Gör en kostnadsfri värdering!

64x83 cm.
A tergo påskift:
G Joubin
22 vue Tourlaque
Paris (18)
"La citée" 14.

Georges Joubin (1888-1983).

Krackelerad.
Färgbortfall.
Mindre dukskada.

Antal besök: 3 106